kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Okulary przeciwsłoneczne
2007/4/5 0:50:00

Już pierwsze wiosenne promienie słoneczne powodują, że mrużymy oczy. A to dopiero początek słonecznej inwazji. By chronić oczy zakładajmy okulary przeciwsłoneczne.

Bez względu na to, czy wybieramy drogie markowe czy „zwykłe” okulary, nie możemy zapominać o ich najważniejszych cechach – przeciwsłoneczne okulary mają przede wszystkim chronić nasze oczy przed nadmiarem słońca. Bardzo istotny jest także dobór odpowiedniego modelu – ma on być wygodny w codziennym użytkowaniu a przy tym dodawać nam uroku.

- Kupując okulary przeciwsłoneczne zwróćmy uwagę na:
redukcję promieniowania UVA i UVB w zakresie 99-100%; nie chodzi tu jednak o naklejkę informująca nas o tym fakcie, ale o faktyczne właściwości szkieł,

- przeznaczenie okularów i zgodnie z nim dobrać przyciemnienie okularów; w normalnych warunkach wystarczające jest przyciemnienie 25%, na narty lub nad jezioro należy wybrać okulary przyciemnione około 50%; nie należy używać okularów przyciemnionych powyżej 50% bez konsultacji z lekarzem,

- jeśli mamy w planach ewentualną jazdę samochodem, wędkowanie, itp. warto zastanowić się nad wyborem szkieł polaryzujących czy wyostrzających obrazy, pamiętając o konieczności zachowania wyraźnych, rzeczywistych relacji kolorystycznych

- wielkość oprawek - obecnie modne są stosunkowo małe oprawki, które nie zasłaniają całego oka i światło słoneczne zupełnie swobodnie dociera do jego wnętrza omijając szkła; w takich przypadkach celowe jest używanie np. dodatkowego nakrycia głowy.

- badacze z Nowego Jorku doradzają, by zrezygnować z niebieskich soczewek, a zamiast tego zdecydować się na żółte lub bursztynowe.


Niezależnie od tego, jakie okulary wybierzemy warto pamiętać, że ich stałe noszenie, również we wnętrzach jest pretensjonalne i świadczy o złym guście.
Źródło: ,


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: lato, okulary, okulary przeciwsłoneczne, szkła, słońce


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»