kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Okulary przeciwsłoneczne
2007/4/5 0:50:00

Już pierwsze wiosenne promienie słoneczne powodują, że mrużymy oczy. A to dopiero początek słonecznej inwazji. By chronić oczy zakładajmy okulary przeciwsłoneczne.


Bez względu na to, czy wybieramy drogie markowe czy „zwykłe” okulary, nie możemy zapominać o ich najważniejszych cechach – przeciwsłoneczne okulary mają przede wszystkim chronić nasze oczy przed nadmiarem słońca. Bardzo istotny jest także dobór odpowiedniego modelu – ma on być wygodny w codziennym użytkowaniu a przy tym dodawać nam uroku.

- Kupując okulary przeciwsłoneczne zwróćmy uwagę na:
redukcję promieniowania UVA i UVB w zakresie 99-100%; nie chodzi tu jednak o naklejkę informująca nas o tym fakcie, ale o faktyczne właściwości szkieł,

- przeznaczenie okularów i zgodnie z nim dobrać przyciemnienie okularów; w normalnych warunkach wystarczające jest przyciemnienie 25%, na narty lub nad jezioro należy wybrać okulary przyciemnione około 50%; nie należy używać okularów przyciemnionych powyżej 50% bez konsultacji z lekarzem,

- jeśli mamy w planach ewentualną jazdę samochodem, wędkowanie, itp. warto zastanowić się nad wyborem szkieł polaryzujących czy wyostrzających obrazy, pamiętając o konieczności zachowania wyraźnych, rzeczywistych relacji kolorystycznych

- wielkość oprawek - obecnie modne są stosunkowo małe oprawki, które nie zasłaniają całego oka i światło słoneczne zupełnie swobodnie dociera do jego wnętrza omijając szkła; w takich przypadkach celowe jest używanie np. dodatkowego nakrycia głowy.

- badacze z Nowego Jorku doradzają, by zrezygnować z niebieskich soczewek, a zamiast tego zdecydować się na żółte lub bursztynowe.


Niezależnie od tego, jakie okulary wybierzemy warto pamiętać, że ich stałe noszenie, również we wnętrzach jest pretensjonalne i świadczy o złym guście.
Źródło: ,


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: lato, okulary, okulary przeciwsłoneczne, szkła, słońce


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »