kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Pory roku w szafie
2016/8/22 14:40:00

Codzienny dylemat kobiety: „W co ja mam się dzisiaj ubrać?”. Na ogół mamy problem z wybraniem zestawu, który do końca nam pasuje i ślęczymy przed szafą z wyrazem desperacji na twarzy. Problem ten to nie tylko kwestia naszego charakteru, czy zwykłej damskiej skłonności. Często nie wiemy jak się ubrać, aby czuć się dobrze i chociaż szafa pęka w szwach nie ma tam nic, co naprawdę do nas pasuje.

W doborze garderoby nie powinnyśmy kierować się tylko modą i gustem, ale również zaleceniami stylistów w kwestii kolorów. Pomimo panujących trendów nie wszystkie kolory sprawiają, że wyglądamy korzystnie. I czasami nie czujemy się dobrze w tych, które nam się podobają.

Pierwszym krokiem do odpowiedniego wyboru kolorystyki jest sprawdzenie, jakim typem urody jesteśmy. Tradycyjnie rozróżnia się cztery typy: wiosna, lato, jesień i zima. Każda z nas jest jednym z tych typów, nie istnieją bowiem typy mieszane. Na podstawie krótkiego opisu, który prezentujemy można w przybliżeniu znaleźć swój typ. Dla dokładnej analizy jednak warto skonsultować się z profesjonalnym kolorystą.

Wiosna

Do tego typu należą osoby o dość jasnej cerze o lekko złocistym lub brzoskwiniowym odcieniu, czasami zaróżowiona. Mają one skórę dobrze tolerującą słońce, opalają się nawet na ciemny brąz. Oczy, o nieco ciemniejszej niż włosy oprawie, mają kolor od niebieskiego do zielonego, czasami złotego brązu. Są to osoby, które w dzieciństwie miały blond włosy i nadal są one jasne, z odcieniem słomianym, platynowym lub miodowym. Mogą mieć ciemniejszy kolor jednak charakteryzuje je ciepły, złocisty połysk.

Najlepsze dla wiosny kolory to brązy, szary, morski błękit, kremowy, beżowy. Ogólnie kolory o odcieniach ciepłych złocistych doskonale podkreślają urodę wiosny. Odpowiednie będą również niezbyt ciemne odcienie zieleni, żółty kolor żonkila, delikatne pomarańcze.

Wiosny raczej powinny unikac cemnej zieleni i różu (we wszystkich odcieniach), ostrożnie używać niebieskiego i raczej nie łączyć szarego z czarnym.


Strony: [1] [2] [3] następna »

()
Oprac: Barbara Kowalewska

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: barwy, jesień, kolory, lato, moda, ubiór, wiosna, zima


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»