kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

8 marca - pochwała kobiecości oczyma kobiety
2010/3/1 13:24:01

Zawsze, gdy zbliża się 8 marca, z nutką nostalgii wspominamy czasy, kiedy kobiety z okazji swojego święta obdarowywane były gałązkami goździków i nylonowymi rajstopami. Czasy jednak się zmieniły - dziś wiemy, że każda z nas jest w pewnym sensie "przodowniczką pracy" - doskonałą gospodynią, wspaniałą matką, aktywną bizneswoman.

W wielu dziedzinach dorównujemy mężczyznom, a nierzadko, dzięki "kobiecym" cechom, jesteśmy od nich lepsze. Empatia i uczuciowość czynią z nas idealne szefowe, a zmysł artystyczny - kreatywne pracownice. Łatwo zaprzyjaźniamy się z nowoczesnymi technologiami - dzięki nawigacji GPS nie tracimy orientacji w terenie, ładny i funkcjonalny telefon ułatwia ploteczki z koleżankami, a zakupy on-line skróciły czas wizyt w galeriach handlowych, tak wyczerpujących dla naszych "brzydszych połówek".

My, kobiety, mamy to do siebie, że zanim pomyślimy o sobie, dbamy o innych. Pamiętajmy więc o pierwotnym przesłaniu Dnia Kobiet. Został on uchwalony jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie. To im zawdzięczamy wolność i prawa, którymi dziś się cieszymy. W dniu naszego święta bądźmy myślami z kobietami, którym rządy czy religie do dziś zabraniają codziennych swobód i umniejszają ich wartość.

Miło, gdy w Dniu Kobiet otrzymujemy kwiaty i dowody uznania, jednak nie tylko 8 marca jesteśmy świadome swojej wartości i roli. To jednak idealny dzień, by spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie "jestem kobietą i jestem z tego dumna!" Warto, byśmy same sobie sprawiły z okazji naszego święta jakiś drobiazg. To świetna okazja na zakup wypatrzonego ciuszka z najnowszej kolekcji czy karnetu do SPA. Kobiety na co dzień przedkładają potrzeby rodziny czy dzieci ponad swoje. W Dniu Kobiet możemy wreszcie sprawić sobie przyjemność. "Trudno oczekiwać, że mąż czy brat sprezentuje nam wymarzoną spódnicę... Im warto podpowiedzieć, jaka biżuteria czy torebka nam się podoba. Broszka w kształcie róży dłużej cieszy oczy niż tulipany w wazonie" - mówią stylistki portalu modowego MagiaSzafy.pl.

W dniu naszego święta życzymy sobie i wszystkim kobietom uśmiechu, który poprawia nastrój wszystkim wokół, kobiecej intuicji, która nie zawodzi, spełnienia w rodzinie i pracy oraz dowodów uznania i szacunku - nie tylko 8 marca, ale każdego dnia naszego życia.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: 8 marca, Dzień kobiet, prezent


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »