kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak dobrać buty na ślub i wesele?
2018/2/10 23:50:00

Buty to jeden z ważniejszych zakupów panny młodej – tuż po sukni ślubnej. W tym najważniejszym dniu panna młoda musi być w dobrej kondycji w czasie ceremonii ślubnej, jak i na weselnym parkiecie. Nikt chyba nie chciałby, aby jego wesele kojarzyło się przede wszystkim ze obolałymi nogami.

Bardzo często państwo młodzi traktują zakup butów do ślubu podobnie jak wybór pozostałych części garderoby. Zapominają przy tym, że o ile suknia ślubna lub garnitur będą spełniały przede wszystkim funkcje estetyczne, o tyle buty muszą zapewnić nogom maksimum wygody. Będą w końcu najintensywniej eksploatowanym elementem stroju zarówno przed, jak i po ceremonii ślubnej, podczas całonocnego wesela.

fot. Sensatiano

Buty uniwersalne – trwałe, ale mniej wygodne

Najszybciej i najłatwiej kupić buty ślubne w butiku sprzedającym zarówno obuwie codzienne, jak i wizytowe. Za takim wyborem, poza łatwą dostępnością, przemawia również duży wybór dostępnych „od ręki” fasonów i kolorów.

Niestety, zakup w zwykłym sklepie butów, które miałyby się sprawdzić zarówno podczas uroczystości w kościele lub urzędzie, jak i podczas zabawy weselnej, może się wiązać z dużym ryzykiem. Standardowe obuwie, kierowane na masowy rynek, powstaje taśmowo na podstawie gotowych form, podczas gdy ludzkie stopy mocno się między sobą różnią. W efekcie bardzo rzadko zdarza się, że takie buty idealnie pasują. Ich wybór oznaczać musi kompromis pomiędzy tym, co nam się podoba, a przybliżonym rozmiarem i „jako taką” wygodą.

Warto wiedzieć, że producenci masowi przykładają dużą wagę do trwałości oferowanych butów. Wydaje się to zaletą, dopóki nie uświadomimy sobie, że mocne materiały zazwyczaj nie są tymi najwygodniejszymi. W zwykłym butiku możemy więc kupić dobre i mocne buty do codziennego użytku, ale takie obuwie nie sprawdzi się na przykład na parkiecie. Nie możemy mieć wtedy pretensji do producenta. Jeśli po przetańczeniu nocy w butach, które nie zostały stworzone do tańca, będą bolały nas nogi, winić możemy wyłącznie siebie.

Buty na zamówienie – dobrane do stopy

Więcej możliwości będziemy mieli wówczas, gdy zdecydujemy się na buty przygotowywane na indywidualne zamówienie. Tylko wtedy, gdy dokładnie określimy wymiary obydwu naszych stóp, a producent uwzględni te dane przygotowując buty, możemy mieć pewność, że będą one naprawdę odpowiednio dopasowane.

Poza tym możemy wtedy mieć buty wymarzone, wykonane niemalże według dowolnego wzoru. Kolejna korzyść wynika z możliwości doboru materiałów. Satyna? Skóra? Kryształki Swarovskiego na obcasie lub kwiatowy motyw na nosku? Wybór należy do klienta!

Strony: [1] [2] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: buty, buty ślubne, wesele, ślub


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »