kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Alkohol - pij z rozsądkiem
2017/1/3 13:00:00

Przed nami karnawał, czas zabaw i spotkań towarzyskich. Na większość tego typu imprez pojawia się alkohol, wprawdzie pity w niewielkich ilościach może sprzyjać zdrowiu, jednak przedawkowany może popsuć najlepszą nawet zabawę.

Jak wynika z badań picie czerwonego wina w umiarkowanych ilościach zmniejsza ryzyko chorób serca. Jednak z całą pewnością nadmiar alkoholu wypitego podczas jednego wieczoru nie poprawi naszego samopoczucia – wręcz przeciwnie.

Jeśli więc chcesz dobrze się bawić zachowaj umiar w picu, między jednym a drugim drinkiem sięgaj po wodę lub skok. Pij wolno, w przeciwnym razie szybko stracisz kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu, nie zapominaj o jedzeniu.

Jedną z częstszych przyczyn złego samopoczucia jest mieszanie alkoholi. W szczególności wystrzegaj się popijania wódki szampanem lub innymi musującymi trunkami. Postaraj się ograniczyć ilość wypalanych papierosów, gdyż nikotyna może spotęgować działanie alkoholu.

Dzień po zabawie rozpocznij od pożywnego śniadania i szklanki soku, weź też orzeźwiający prysznic. Dobrze jest również wybrać się na spacer, dotleniony organizm szybciej pozbędzie się toksyn.


Senior.pl


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: alkohol, czerwone wino, kac, karnawał, zabawa


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»