kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Aktywny weekend majowy
2013/4/16 22:30:00

Tegoroczny weekend majowy może być wyjątkowo długi. Wystarczą trzy dodatkowe dni urlopu, aby nasza majówka trwała aż 9 dni. Dla wielu ten czas to oficjalne rozpoczęcie sezonu grillowego. Na dwa tygodnie przed majowym weekendem warto zastanowić się jak wykorzystać ten czas, aby spędzić go zdrowo i aktywnie.

Polska czy zagranica?

Polacy coraz chętniej starają się łączyć dni wolne od pracy z dodatkowymi urlopami. Od kilku lat długie majówkowe weekendy przypominają mini-wczasy i przez biura podróży uznawane są za początek sezonu urlopowego. I choć część Polaków, szczególnie po wyjątkowo długiej zimie, wybierze wyjazdy zagraniczne (Hiszpania, Włochy, Francja czy Wielka Brytania) to i tak ogromna większość majówkę spędzi w kraju. Przykładowo, w 2012 roku aż jedna czwarta wyjeżdżających warszawiaków spędziła majówkę nie dalej niż 150 km od stolicy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także góry oraz Mazury. Ale tym, którzy postanowili zostać z stolicy, Warszawa dawała również sporo ciekawych możliwości do spędzenia wolnego, m.in. inauguracja parku fontann, otwarcie plaż po praskiej stronie Wisły.

Aktywnie z rodziną

Chociaż co czwarty Polak planowanie majówki zostawia na ostatnią chwilę (podobnie jak zakupy przedświąteczne), to jednak coraz częściej wybieramy i potrafimy zorganizować sobie aktywny odpoczynek z rodziną. W tym roku najlepszą zachętą do podejmowania różnego rodzaju aktywności ma być przede wszystkim prognoza pogody. Zdaniem synoptyków majówka w 2013 roku będzie ciepła i bezdeszczowa, a przez cały długi weekend termometry będą wskazywać powyżej 20 st. C.

Piknikowe przekąski

Dobrze, kiedy aktywność fizyczna jest poparta odpowiednią dietą. I pomimo tego, że dla wielu Polaków majówka jest oficjalnym rozpoczęciem sezonu grillowego, to w piknikowych koszach nad Wisłą coraz częściej lądują sezonowe warzywa czy zdrowe przekąski. – Zdrowe, majówkowe menu nie jest już tylko uzupełnieniem grilla. Polacy coraz częściej świadomie decydują się na pożywne, lekko strawne potrawy i przekąski z prostego powodu – chcą energii a zarazem poczucia lekkości. Spacery, jazda na rowerze czy praca w ogródku po grillu to wątpliwa przyjemność. Ciężkostrawne jedzenie rozleniwia, a tego w majówkę chcemy przecież uniknąć – komentuje Katarzyna Biołus, dietetyk sklepu musli.takjakchcesz.pl.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: odpoczynek, relaks, weekend majowy, wycieczki


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»