kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Baba Cup 2007
2007/9/5 11:01:39

Baba Cup to nie klub ani organizacja. To amatorski ruch miłośniczek tenisa, dla których nieocenioną wartością jest sportowa rywalizacja na korcie i przyjacielska integracja podczas wspólnie organizowanych przedsięwzięć, nie tylko sportowych.

„Lekarki, nauczycielki, inżynierowie, ekonomistki, gospodynie domowe - specjalistki różnych dziedzin. Ze względu na rozliczne obowiązki nie mamy zbyt wiele wolnego czasu, dlatego wolne chwile staramy się wykorzystać jak najprzyjemniej i z pożytkiem dla zdrowia i kondycji. Za najbardziej efektywną formę rekreacji uznałyśmy wysiłek sportowy. Bez tych kilku godzin tygodniowo biegania po korcie czułybyśmy się słabe i chore.” – piszą na swojej stronie internetowej.

Duże znaczenie dla idei Baba Cup miało powstanie Tenisowego Klubu Pań w Poznaniu w 1994 roku, w którym bez regulaminów, statutów, składek członkowskich i zarządów, a dzięki własnej inwencji i aktywności klubowiczek organizowało się sportowo - towarzyskie życie. Rodziła się obrzędowość klubowa - wspólne sportowe świętowanie kolejnych rocznic istnienia, organizacja cyklicznych turniejów tenisowych, które na stałe wpisały się do kalendarza sportowych imprez.

Pierwszy turniej Baba Cup odbył się w 2003 r. w Warszawie, Baba Cup w 2004 r. rozgrywany był w Gdyni, a w 2005 r. – we Wrocławiu. Tegoroczna edycja turnieju odbędzie się w dniach 7-9 września w Bytomiu.Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Baba Cup, rekreacja, sport, tenis


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»