kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Dzień Kobiet - dzień dla duszy i ciała
2009/3/8 17:40:00

8 marca to taki dzień w roku, w którym kobiety mogą poczuć się wyjątkowo. Powinny być noszone na rękach i chodzić po dywanie usłanym czerwonymi różami, ale...zejdźmy na ziemię. Pewnie tylko niektóre spotka ten zaszczyt. Bez wątpienia jest to jednak NASZ dzień, który trzeba szczególnie uczcić.

Międzynarodowy Dzień Kobiet, niegdyś obchodzony hucznie, dziś ogranicza się raczej do symbolicznego kwiatka i standardowych życzeń. Aktualnie najchętniej świętują go dzieci, przygotowując dla swych mam kolorowe laurki. Centralne obchody Dnia Kobiet formalnie zniesione zostały w 1993 roku przez ówczesną premier, Hannę Suchocką. To marcowe święto, rzekomo wymyślone przez komunistów, ma swoje początki już w starożytnym Rzymie, gdzie gospodynie z tej okazji otrzymywały od swoich mężów prezenty. Panie domu z kolei pozwalały swoim niewolnicom odpoczywać. W Europie inicjatorką obchodów Dnia Kobiet była Niemka, Klara Zetkin, a pierwsze historyczne wydarzenie, marsz sprzeciwu nowojorskich gospodyń 8 marca 1857 roku, związane było z podjętą przez płeć piękną próbą wystąpienia o swoje prawa - wyższe zarobki oraz lepsze warunki pracy. W Portugali i Rumunii w noc 8 marca grupy kobiet świętują najczęściej na kolacjach i przyjęciach „tylko dla pań". Te, zarezerwowane dla płci pięknej wieczory, z reguły wypełnione są rozmowami o roli kobiety w społeczeństwie, różnego rodzaju plotkami, no i oczywiście winem.

W tym dniu należy robić wszystko dla siebie, swojego ciała i umysłu. Na pierwszym miejscu stawiamy gorącą kąpiel, która jest niezastąpionym czynnikiem antystresowym. Ogromna ilość piany i wonne olejki to idealna uczta dla ciała. A dla bardzo romantycznych kobiet proponujemy aromatyczne świeczki. Oczywiście nie musimy być osamotnione w tym rytuale... to na pewno doda trochę pikanterii do związku.

Kolejną rzeczą, którą uwielbiają kobiety, a która jest niezastąpiona dla poprawienia humoru, są zakupy. Nawet najdrobniejsza, ale nowa rzecz, może sprawić niesamowitą przyjemność, dlatego pójdźmy w tym dniu na „polowanie". Bluzka, książka, a może perfumy, kolejny nabytek na pewno zmysłowo nas nastroi. Nie odmawiajmy sobie przyjemności, w końcu należy nam się coś od życia! Uwaga samotne kobiety... zakupy to również pretekst do wyjścia z domu i polowania na coś jeszcze...

Każda kobieta marzy również o przepięknym bukiecie kwiatów, które otrzyma od osoby bliskiej swojemu sercu. Jednak gdy nie mamy w pobliżu wybranka, nic straconego, możemy zafundować je sobie same. Bukiet tulipanów odświeży nasz pokój, a w nas zakwitnie upragniona myśl o zbliżającej się wiośnie.

Powinnyśmy zadbać o coś jeszcze... Nic tak świetnie nie działa na umysł i ciało jak udany seks. Nasi partnerzy powinni wtedy wyjątkowo się postarać, ale My możemy im w tym pomóc. Seksowna bielizna rozbudzi wasze zmysły, a on będzie wniebowzięty. Warto też przejrzeć poradniki albo nawet znaną księgę kochanków, Kamasutrę. Z pewnością znajdziecie coś nowego i zaskakującego. Z pomocą idą również producenci prezerwatyw, którzy oferują bardzo wiele gadżetów, przede wszystkim ku przyjemności kobiet.

Kobiety, to do dzieła... Życzymy Wam udanego dnia 8 marca i niezapomnianych wrażeń!


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Dzień kobiet, jak spędzić dzień kobiet, kobiety, kwiaty, kąpiel, przyjemności kobiet, seks, zakupy


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »