Trwa kampania Polskiej Akcji Humanitarnej „Modnie i Etycznie” mająca na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i nieposzanowania praw pracowników z krajów Globalnego Południa produkujących odzież dla dużych firm. Jej adresatami są przede wszystkim nauczyciele i uczniowie szkół policealnych i uczelni związanych z rynkiem mody (szkół odzieżowych, szkół projektowania ubioru, szkół artystycznych, uczelni ekonomicznych, biznesowych i marketingowych), ale także wszyscy konsumenci kupujący ubrania.
Organizatorzy kampanii podkreślają, że miliony ludzi zatrudnionych w przemyśle odzieżowym pracuje w trudnych warunkach i zarabia mniej, niż potrzeba im na godne życie. Pracodawcy nie respektują ich praw, każą im pracować coraz szybciej i dłużej, żeby sprostać wymaganiom firm odzieżowych z całego świata. One też są poddane ogromnej presji, konkurując ze sobą pod względem ceny, jakości i szybkości reakcji za zmiany upodobań klientów czyli nas.
Wśród celów szczegółowych kampanii „Modnie i Etycznie” znalazło się m.in.: wspieranie szkół policealnych związanych z rynkiem mody i przemysłem odzieżowym we wprowadzaniu do ich programów nauczania zagadnień społecznej odpowiedzialności biznesu, etyki w działalności gospodarczej i praw pracowniczych, rozwinięcie w uczestnikach projektu poczucia solidarności z pracownicami i pracownikami z Krajów Południa oraz propagowanie odpowiedzialnych wyborów konsumenckich w polskim społeczeństwie.
Co należy robić, aby nasza szafa wyglądała „Modnie i Etycznie”? Przede wszystkim należy szanować pracę innych i nie kupować zbyt wielu nowych ubrań. Przy zakupach sięgajmy po wyroby firm, które dbają o sytuację swoich pracowników. Pamiętajmy, że siłą, z którą najbardziej liczą się koncerny odzieżowe, jest głos ich klienta, dlatego warto do nich pisać, pytać, co robią na rzecz praw pracowniczych i wspierać kampanie mające na celu poprawę sytuacji pracowników w branży tekstylnej. Jeśli mamy taką możliwość, wybierajmy odzież szytą z bawełny organicznej. W ten sposób wspieramy ekologiczne rozwiązania przy uprawie bawełny i oszczędzamy światu ton szkodliwych pestycydów.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »