kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Walentynkowa akcja „Z miłości do książek”
2009/2/13 15:10:00

Właśnie ruszyła walentynkowa akcja „Z miłości do książek”. Każdy internauta może za darmo pobrać „Zmysły” - wybrany przez wydawcę z okazji walentynek rozdział legendarnej „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej. Wystarczy odwiedzić stronę www.zmiloscidoksiazek.pl.

„Sztuka kochania" to pierwszy poradnik z dziedziny seksuologii, który powstał w krajach Układu Warszawskiego. Jak mówi jego redaktorka Teresa Mencina: „Książka znalazła się między kruchtą, KC PZPR i tzw. lobby skrobaczy. Wszyscy byli przeciwko niej”. W 1978 roku, po prawie dziesięcioletniej batalii z cenzurą „Sztuka kochania trafiła w końcu na półki. Oficjalnie sprzedano ponad 7 milionów egzemplarzy. Te dane nie uwzględniają jednak pirackich dodruków. Wisłocka przełamała tabu i zapoczątkowała rewolucję obyczajową. „Sztuka kochania” zmieniła w Polakach bardzo dużo. „Pokazała, że o seksie można mówić otwarcie, dała im ogrom wiedzy” - tak podsumował rolę tej książki prof. Andrzej Jaczewski, autor przedmowy do pierwszego wydania poradnika i wieloletni przyjaciel autorki.

„Walentynki to dobry moment, żeby przypomnieć o Wisłockiej” - mówi Mirosław Lasok, pomysłodawca Zixo.pl „Każdy może pobrać darmowy rozdział na swój komputer. Dodatkowo ci, którzy wypełnią walentynkowy psychotest otrzymają 30% rabatu na cyfrowy asortyment Zixo.pl” – dodaje. Akcja „Z miłości do książek” potrwa do 17 lutego.



()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Michalina Wisłocka, Sztuka kochania, Walentynki


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »