kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Wrzeszczący faceci na Dzień Kobiet
2007/2/28 0:20:00

Wrzeszczący faceci z Finlandii, jedyny na świecie zespół, który nie śpiewa, a wykrzykuje, wystąpi w Polsce 8 marca, dla wszystkich pań. Dyrygent chóru, Petri Sirvio, uważa, że krzykiem można wyrazić wszystkie stany emocjonalne.

Mieskuoro Huutajat powstał przed dwudziestoma laty w Finlandii. Chór liczący 170 osób, z których grupę koncertującą stanowi zwykle 30, to pomysł ocierający się o absurd. Mężczyźni, zawsze w języku publiczności, przed którą występują, wykrzykują dosyć specyficzny repertuar: marsze patriotyczne, fragmenty prawa międzynarodowego, hymny i piosenki dziecięce, a pieczę nad ich programem i sprawuje dyrygent Petri Sirvio - swego czasu członek kapeli punkowej. Klasycznie ubrany chór w gumowych krawatach precyzyjną wymowę miesza z wyciem, a komizm ze śmiertelną powagą.

Członkowie chóru to inteligentni, wykształceni faceci z dobrymi posadami - na co dzień lekarze, dyrektorzy, urzędnicy bankowi, menadżerowie branży artystycznej i usługowej, informatycy. Fiński dokumentalista Mika Ronkainen utrwalił ich w wielokrotnie nagradzanym filmie, którego koproducentem był Lars von Trier.

W Warszawie wystąpią z półtoragodzinnym koncertem, w którym nie zabraknie hymnów Finlandii, Norwegii, Szwecji, Danii, Holandii, Belgii, Francji, Japonii, USA czy ZSRR. Być może obok hymnu Węgier wykrzyczany zostanie „Mazurek Dąbrowskiego” czy polskie „Sto lat”.


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Mieskuoro Huutajat, koncert, piosenka, wrzeszczący faceci


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »