kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Naturyzm
2007/7/13 0:00:00


Najstarsze ślady naturyzmu w Polsce pochodzą z 1897. Powstało wtedy w Grudziądzu Towarzystwo Naturalnego Sposobu Życia. Prawdziwy rozwój naturyzmu przyniosły dopiero jednak lata 50.

44% Polaków lubi się opalać na słońcu – wynika z badania Omnimas, zrealizowanego przez TNS OBOP. Kobiety najchętniej opalają się w kostiumach dwuczęściowych (72%), a średnio co czwarta przedstawicielka płci pięknej korzysta ze słonecznych kąpieli w stroju jednoczęściowym (23%).

Do opalania topless przyznało się tylko 3% Polek. Ponad 80% mężczyzn odpowiedziało, że nie przeszkadzałaby im współplażowiczka opalająca się nago. Podobnego zdania jest o wiele mniej, bo zaledwie 35% kobiet.

Przykładowe plaże naturystów to Biskupice Wielkopolskie (miejscowość położona ok. 16 km od Poznania; plaża położona nad jeziorem Kowalskim), Chałupy na Półwyspie Helskim, Dębki (w chwili obecnej jest to jedyna na wybrzeżu autoryzowana plażanaturystyczna), pomiędzy Grzybowem a Dźwirzynem działa również plaża naturystyczna, Kazimierz Dolny nad Wisłą (plaża znajduje się ok.1.5 km.od centrum przy przeprawie promowej do Janowca).

W Bielsku-Białej działa też prowadzone przez naturystów Centrum Rekreacyjno-Naturystyczne „Cezar”. Ulubionym krajem naturystów jest Chorwacja. Kilka biur podróży przygotowuje co roku specjalne oferty wypoczynku dla opalających się nago.

Strony: [1] [2] [3]

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: nagość, naturyzm, nudyzm, opalanie, topless


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»